Каталог
время работы

с 8:30 до 17:00

+38 (067) 633-24-69

Укр

Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

На підприємствах промисловості та в комунальній сфері стоять задачі вимірювання витрати стічних та ливневих вод, що находять до очисних споруд, а також виходять з них.

У більшості випадків такі води рухаються по бетонних, чавунних чи пластикових не повністю заповнених трубах або відкритих лотках. Облаштувати їх облік (технологічний, а тим більше комерційний) є непростим, але цілком здійсненним завданням.

Наше підприємство має багатолітній досвід і напрацювання, що дає можливість вирішувати різні, навіть важкі, задачі з облаштування вузлами обліку стічних вод у лотках та не повністю заповнених трубах.

Технологічний облік самопливних стічних вод у круглих трубах або U-образних лотках

Такий облік можна облаштувати із застосуванням ультразвукового рівнеміра, встановленого зверху на трубу. Труба має бути діаметром, не менше, як 0,3м. при цьому використовується метод вимірювання, що базується на добутку від множення площі живого перетину на швидкість потоку. Під час встановлення та налагодження вузла обліку швидкість потоку вимірюється каліброваною вертушкою у різний час та при різних рівнях заповнення труби та осереднюється, а площа живого перетину автоматично обчислюється за формулою в залежності від виміряного рівня заповнення труби при кожному вимірюванні. Періодичність таких вимірювань залежить від самого датчика рівня, що використовується у вузлі обліку.

Технологічний або комерційний облік самопливних стічних вод із застосуванням лотків з тонкою стінкою, широким порогом або лотків Вентурі та Паршала

Такого виду облік застосовується для відкритих лотків (навіть технологічний), або для труб круглого перетину, коли він має бути комерційним. Справа у тому, що є багаторічний досвід досліджень вченими у різних країнах, що дало можливість вивести імперичні формули обчислень витрати від рівня води у лотках задекларованої специфічної форми і розмірів. Такі лотки виробляються із нержавіючої сталі, полімерів або звичайної сталі, що має антикорозійне покриття, а потім вмуровуються у бетонну конструкцію на місці встановлення вимірювальної ділянки.

Лотки з тонкою стінкою виготовляються за розмірами з обумовленими пропорціями, а лотки Вентурі та Паршала виготовляються за табличними розмірами. Після виготовлення лоток має бути атестований у сертифікованому органі Держметтестстандарту.

Усі методи обліку самопливних стічних вод обумовлюють вільний витік цих вод, що не має підпору.



Технологічний або комерційний облік самопливних стічних вод у трубах з малим діаметром або з малим заповненням

У тому випадку, коли потрібно облаштувати облік самопливних стічних вод, коли діаметр труби меншій за 0,3м, коли ступінь заповнення будь-якої самопливної труби не перевищує 30%, тоді доводиться будувати міні-КНС зі встановленням спарених фекальних насосів відповідного діаметру та витратомірної ділянки з напірним вузлом стічних вод.

Відносна похибка у вимірі витрати при цьому не перевищує 1% від виміряного значення. У залежності від об’єму витрати такий витратомірний вузол можна облаштувати або у окремій збудованій камері, або, навіть, у колодязі із залізобетонних кілець діаметром 1,5м.